bagger

KOMPOSTOWNIE

Kompostownie pryzmowe w halachcompoplan_compost

Kompostownie pryzmowe w halach, to najczęściej obiekty duże, przetwarzające powyżej 25.000 t odpadów rocznie. Mniejsze ilości kompostowane są zazwyczaj w boksach. Przykładem jest kompostownia pryzmowa w reaktorach typu „New Earth”.

Charakterystyka techniczna:

Reaktory o wielkości dochodzącej w standardzie do 100m długości, 16 m szerokości i 7,5-8 m wysokości. Pokrycia plandekowe zapewniają odporność na korozję i dużo dziennego światła do pracy wewnątrz. W reaktorach brak jest jakichkolwiek instalacji elektrycznych lub urządzeń ruchomych, które narażone by były na destruktywne działanie agresywnej atmosfery reaktorów.

Pojemności każdego takiego reaktora mieszczącego trzy pryzmyprzejazdowe wynosi około 1.500m³ wsadu, czas przebywania wsadu w reaktorze, w zależności od założeń procesowych, waha się od 4 do 5 tygodni, nie licząc czasu układania pryzmy.

Przepustowość instalacji: 1 reaktor – 12.500 ton/rok wsadu 5 reaktorów (max.) – 62.000 ton/rok wsadu.

Napowietrzanie pryzm odbywa się podposadzkowym systemem rur służących jednocześnie do odprowadzania odcieków procesowych. Powietrze procesowe i powietrze hal reaktorów oprowadzane są do atmosfery poprzez biofiltr.

Zastosowanie:

Kompostowanie odpadów zielonych (z parków, dróg i lasów np.) i biodegradowalnych z selektywnej zbiórki oraz osadów ściekowych lub FOOK.

compoplan.com | 43-300 Bielsko-Biała, ul. Cyganska 3, Poland/Polen
Web: www.compoplan.com | Mail::office@compoplan.com | Tel :+48 33 821 51 64